İstanbul Su Arıtma Servisi Doğa Su Bilgilendiriyor.

İstanbul Su Arıtma Servisi Doğa Su Bilgilendiriyor.

Su arıtmanın önemi neden su arıtma cihazı kullanılmalı sorununu biraz ele aldık. Öncelikle çeşme suyu hakkında biraz bilgi verelim.Çeşme (şebeke) suları içerisinde birçok mikrop, klor, kireç ve dahası birçok hastalıkları beraberinde taşır, geçmiş zamandan bugüne kadar çoğu insanlar nasıl olsa eskiden de çeşme suyu içiyordum, şimdide içerim mantığıyla çeşme (şebeke) sularının zararların farkında değiller. Fakat orta yaşlardan sonra veya yaşlılıkta anlaşılıyor ki çeşit çeşit hastalıklar ve en çok görülen böbrek taşı aslında beklenmedik halde ortaya çıkıyor, fark edilmeyen ve fark edilen iki şey var ki; gençlik zamanlarında bana bir şey olmaz denilip arıtılmayan çeşmelerden içilen sular, fark edilen ise orta yaşlardan sonra ki başlayan sağlık sorunları, böbrek yetmezliği vesaire. Hatta şöyle izah edelim birde bu açıdan bakın!

Aslında hemen hemen, hepimizin gördüğü karşılaştığı bir durum.
Neredeyse her evde zamanla kireçlenmiş ketıl veya çaydanlıklar bulunur, şebeke suyu ile kaynayan suların aslında en güzel örneklerinden sadece birisi, 100 °C de kaynayan suyunuz kaynadığı halde yinede kireç’e sebep oluyor ise, pekala vücudunuz, böbrekleriniz ne hale geliyor hiç düşündünüz mü ? Yinede öncelikle şükretmek lazım ki insanoğlunun vücudu bir o kadar da dirençli! resimde gösterdiğimiz örnek sadece bir kaç ay içerisinde oluşan günlük hayatta kaynatarak her zaman çay içtiğimiz ketıllar, çaydanlıklar vesaire bunlardan bir örnek, ve yıllardır insanoğlunun çeşme suyu tükettiğiniz varsayalım.

Sadece çeşme suyumu bu kadar zararlıdır.?

Başlıca olarak çeşme sularından bahsedebiliriz, fakat sadece onlar değil ! Plastik şişelerden veya damacanalardan içilen suları da es geçmemek gerekiyor. Neden mi ? plastiğin kanserojen maddeler içerdiğini hemen hemen artık hepimiz biliyoruz, Çoğunlukla Kadınlarda olmak üzere en çok rastlanan hastalıklardan biri ise meme kanseridir. İçme suyunuz aylarca kanserojen maddeler içeren plastik şişeler ve damacanalarda tutuluyor, sizce ne kadar sağlıklı olabilir ki ? yada ne kadar taze su tüketmiş sayılırsınız? pekala günlük taze ve sağlıklı su’dan nasıl yararlanırız birde bunu inceleyelim.

Su Arıtma Cihazları Sağlıklımıdır.?

 arıtma cihazları bilindiği üzere çeşme sularını arıtmak için tasarlanmıştır, günlük hayatta pek çok iş yeri ve evlerde kullanılmaktadır. Nasıl çalışırlar ? Aqua Fabulous’nın sağladığı Su arıtma cihazları farklı aşamalardan geçer;

 

1. Aşama Ön Filtre
Suyla temasa geçen ilk filtre 5 mikron gözenek özelliğine sahiptir ve çamur, pas, asbest gibi tortuları tutarak suyu berrak bir hale getirir.

2. Aşama Aktif Karbon Blok Filtre
Karbon filtre, başta klor olmak üzere kötü koku ve tat veren tüm kimyasal maddeleri arıtır.

3. Aşama 1 Mikron Supun Filtre
Bu aşamada 1 mikron hassasiyetli supun filtre, ön ve karbon filtreden geçen suyu son kez süzerek ters ozmos sisteminin en önemli parçası olan membran filtreye suyu ayrıştırma işlemi için gönderir.

4. Aşama Membran Filtre
Membran, dünyada sadece birkaç dev kimya firmasının üretebildiği 3 kat kompozit polyamidden oluşan, ileri teknoloji bir filtredir. Filtre’ye gelen basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden çok daha küçük olan membrandan geçerek en düşük molekül düzeyinde filtre edilir. Bu işlem sırasında su’da bulunabilecek zararlı karışımların ve mikropların tamamı dışarı atılır. Sudaki çözünmüş madde miktarı (TDS) ortalama % 90 düşürülerek, suyun özü elde edilir.Bilinen en küçük virüs membran gözeneğinden 20 kat daha büyüktür ve asla geçemez.

5. Aşama Tatlandırıcı Filtre
Son aşamada, membran filtreden ayrıştırılarak saf haline gelen su tatlandırılarak ve mineral değerleri tekrar arıtmadan eklenerek, sizin kontrolünüzde en ekonomik ve en sağlıklı şekilde içme suyuna dönüşür.

Arıtılmış suyun faydaları

Arıtılmış suyun faydalarına ek olarak değinirsek sadece sağlıklı temiz su değil, ayrıca günlük taze su ‘ içmekten de faydalanabiliriz.Tabi ki dikkat etmemiz gereken bir önemli uyarı ise nereden su arıtma cihazı aldığınız ? Kaliteli ve gerçekten sağlıklı bir su arıtma cihazı satan Türkiye 1 Dünyada 10 denilecek kadar çok az marka bulunmaktadır. Tavsiye edebileceğimiz markalardan biri ise Türkiye’de en çok satan ve adından söz ettiren markaların başında Aqua Fabulous’ su arıtma cihazlarının pazarlamacısı olan Doğa Grup AVM geliyor. Su arıtma cihazlarının faydaları saymakla bitmiyor, sadece sağlık yönünden değil ayrıca maddi tasarruf yönünden oldukça etkili neredeyse % 70 ‘e varan maddi tasarruf sağladığı ve ayrıca zamansız su bitme sıkıntısı ve damacana suların kapladığı alandan kurtulmak için bir çok sebepte ekstra çözüm olarak bilinmektedir. Aqua Fabulous’un sağladığı Reverse osmozis (Ters Osmoz) cihazları sağlığınız için oldukça faydalı olacaktır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Post comment