Bahçelievler Su Arıtma Servisi 0555 895 90 54

Bahçelievler Su Arıtma. Bu çalışmada geçmişte kullanılmış su arıtma yöntemleri ve su arıtma cihazların tarihi gelişimi gözden geçirilmiştir. Genelde su arıtma cihazları evye altına montaj edilmektedir. Bu nedenle evye altı dolap boyutları önemlidir.

Türkiye’deki evlerin evye altı dolap ölçüleri evden eve değişiklik gösterdiğinden dolayı bazı evlere su arıtma cihazları montaj edilmesi zor olmaktadır. Türkiye’deki evlerin evye altı dolap ölçülerine göre ortalam bir ölçü belirlenmiştir.

Su arıtma cihazı geliştirilmesi için tasarım parametrelerin belirlenmesi hedeflenmiştir. Bu amaçla su arıtma cihazı satın almış olan müşterilerle yapılan telefon görüşmelerindeki anket sonucunda
geliştirilecek ürünün tasarım giriş parametreleri belirlenmiştir. Bu parametrelere bağlı kalarak 5 farklı kavram tasarımı yapılmıştır.

Bu kavramlara kavram izleme ve kavram puanlama matrisi uygulanmış ve bu matrislerden bir adet kavram tasarımı seçimi yapılmıştır. Seçilen kavram
tasarıma mühendislik çalışmaları yapılarak ürünün son tasarım boyutları belirlenmiştir. Mühendislik yapılan kavram tasarımında farklı özellik ve sayıda mebran filtre kombinasyonları ile temiz su debisi miktarların hesaplanması yapılmıştır.

Aynı zamanda oluşturulan kombinasyonların ürün maliyet üzerine etkisi ve ürünün servis ağında müşteri üzerine oluşturacağı maliyet hesaplamaları yapılması hedeflenmiştir. Oluşan maliyete göre tek bir
üründe çok farklı ürün çeşitliliği ortaya çıkmıştır.

Mevcut cihaz ile yeni tasarım cihazın maliyet boyutları satış maliyeti ve satış özellikleri karşılaştırılmıştır Gelişmiş su arıtma teknolojilerinde reverse osmosis ters ozmoz su arıtma cihazları kullanılmalıdır.Doğa su arıtma sistemleri olarak içtiğiniz suya önem vermekteyiz. Bahçelievler Su Arıtma.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Post comment