İstanbul Su Arıtma Servisi 0555 895 90 54
Su İçmenin Faydaları
Su İçmenin Faydaları Nelerdir ?

Su İçmenin Faydaları aşağıda listelenmiştir.

Kilo: Su kilo vermeye yardımcı olan en önemli gıdalardan biridir. Çünkü diğer alkollü ve alkolsüz içeceklere kıyasla suda; yağ, kalori, karbonhidrat ve şeker bulunmamaktadır. Su aynı zamanda iştah kesici özelliğe de sahiptir. Çoğu zaman susuzluk hissi açlık hissi ile karıştırılmaktadır.

Enerji: Vücudun susuz kalması enerjinizi düşürür ve yorgun hissetmenize neden olur. Susuzluk kaslarda güçsüzlük, yorgunluk, baş dönmesi gibi şikayetlere yol açar.

Baş Ağrısı: Susuzluk ve yeterli su tüketilmemesi baş ağrısının en yaygın sebeplerinden biridir.

Cilt Sağlığı: Su içmek cildinizi temizler, canlı ve ışıltılı görünmenizi sağlar. Bir hafta boyunca yeterli su tüketildiğinde cildinize yansıyacaktır.

Böbrek Sağlığı: Su, toksinlerin ve diğer atıkların vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olurken böbreklerinde daha iyi çalışmasını sağlar.

Sindirim: Sindirim sisteminin sağlıklı işleyebilmesi için suya ihtiyaç vardır. Su, mide asidi rahatsızlıklarının yanı sıra, lifli besinlerle birlikte kabızlığa da iyi gelmektedir.

Spor: Sağlıklı bir şekilde spor yapmak için su tüketimi önemlidir. Susuzluk vücudu yavaşlatır ve spor yapmayı zorlaştırır. Spor yapmadan 2 saat önce su tüketimine başlamak, spor esnasında ve sonrasında da su tüketimine devam etmek sağlıklı spor yapmanın püf noktasıdır.

   Su İçme Alışkanlığı Edinmenin 6 Yolu:

  • Her öğününüzde bir bardak su için
  • Gün içerisinde yanınızda su şişesi taşıyın
  • İş yerinizde suyu masanızın üzerinde tutun
  • Canınız atıştırmak istediğinde su için
  • Kahve ve diğer içeceklerinizin yerine su tüketin
  • Tükettiğiniz su miktarını not edin ve su tüketiminizi takip edin
  • Doğa su arıtma sistemleri olarak bizim ile iletişime geçiniz

Kaynak: www.gidabilgi.com

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Post comment