Endüstriyel Arıtmalı Sebilhttp://dogasuaritma.com

Genel kullanım alanları okullar, fabrika yemekhaneleri, tekstil atölyeleri, inşaat şantiyeleri ve hayrat için cami önleridir. 304 CR-Nİ dayanıklı dış yüzeye sahiptir. 80 Litre kapasiteli şamandıralı 304 kalite iç kazana sahiptir. Galvanize çelik üzeri elektrostatik boyalı dış yüzeyi bulunmaktadır. Manuel termostat sayesinde suyun sıcaklığını kolayca ayarlayabilirsiniz. Termostatı dışarıda olup pratik bir şekilde değiştirilebilir.

Direk şebekeye bağlanabilen ya da dökme su ile kullanılabilen şamandıralı sistem bulunmaktadır. Uzun ömürlü çevirmeli musluk sistemi mevcuttur. P.S poliüretan yalıtımlı kapak kullanılmaktadır.

Opsiyonel olarak sıcak su için bir aparat takılmaktadır ve yaklaşık 2 lt hacminde sıcak su üretebilmektedir. Yalıtımda kullanılan enjeksiyon poliüretan ile ısı kaybı minimum seviyededir.

TEKNİK BİLGİLER

Sediment Filtre: Suyun berrak hale getirilmesi için su içerisinde bulunan tüm bakterileri, çamurları, tortuların temizlenmesini, yüzer madde ve partekülleri tutmasını sağlar.http://dogasuaritma.com

Aktif Karbon Filtre (GAC): Suya renk ve tat veren serbest kloru organik maddeleri ve istenmeyen kokuları tutar.

Blok Karbon Filtre (CTO): Gac karbona ilave ikinci bir karbon filtredir. İkinci bir karbon filtre fonksiyonu yaptığı gibi toz halinde olmayıp katı blok halinde olduğundan, birinci karbon filtre olan GAC’dan kaçabilecek klor, organik madde ve zararlı gazları tutarak risk olayını ortadan kaldırır.

Otomatik Kapama Valfi: Su arıtmadan geçen suyun akışını kontrol eder. Tank kapasitesi dolduktan sonra suyun kesilmesini sağlar.http://dogasuaritma.com

Membran Filtre: Su arıtma cihazının en önemli filtresini teşkil eder. Ters osmoz olayının gerçekleştiği yerdir. Yarı geçirgen bir maddeden yapılmış olan uzun bir film iki kat olarak bir makaraya sarılmıştır. Bu iki kat filmin kenarları arasındaki seperatör ile birlikte birbirine kaynatılmış ve su geçişine kapalıdır. Sadece temiz su çıkışına müseade eden, uç tarafındaki üzerinde sıralı delikler olan makaraya sarılı ucu haricinde kapalı dar uzun torba gibidir. Bu çift katlı film bir makaraya sarılmıştır. Sargı aralarına konan seperatör film sayesinde kirli su bu torbanın bütün yüzeylerine ulaşır, basınç etkisiyle temiz su torbanın içine girerek çıkış deliklerinden alınır. Kirli su çapraz akım denen bir akışla film yüzeylerini yalayarak geçerken basınç etkisiyle bir kısım su filmin iç tarafına temiz su olarak geçer.

Temiz Su Tankı: İç yüzeyi gıdaya uygun “food contact” malzeme ile kaplanmış olup, temiz suyun hijyenik bir ortamda depolanmasını sağlar. Tankın kendi vanasıyla tanka su giriş ve çıkışını kontrol edilebilir.Fabrikada kullanılacak ise fabrika tipi su sebili Okullarda kullanılacak ise okul tipi su sebiili Gemilerde kullanılacak ise gemi tipi su sebili Şantiyelerde kullanılacak ise şantiye tipi su sebili Cami önlerinde kullanılacak ise de hayrat su sebili diye adlandırılmaktadır.http://dogasuaritma.com

Post Karbon: Tankta toplanan veya direkt membrandan gelen temiz suyun musluktan akmadan önce mineral vererek suyu zenginleştirir ve pH düzenler.

Mineral Filtre: Suya kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum katarak gerekli mineralleri mükemmel ve dengeli bir orana getirir.