Temiz Su Tüketimi İle İlgili Bilmedikleriniz 05558959054

Evsel ve Endüstriyel Su. Su insan hayatı için nefes ten sonra gelen en önemli şey sudur.İnsan besin almadan haftalarca yaşaya bilir fakat su içmeden yaşayamaz su insanların yaşamında en en önemli yeri tutmaktadır. Vücut suyunun % 10 azalmasıyla yaşam tehlikeye girmektedir. %20 si yitirildiğinde ölüm ile sonuçlanır.

İnsan vücudundaki su %45 %70 arasında değişmektedir.Vücutta suyun görevleri oldukça fazladır. Besinlerin sindirimi,emilimi,vücut ısısının denetimi,eklemlerin kayganlığının sağlanması,bunların belli başlılarıdır.

Bunların dışında metebolizmayı hızlandırması,cilt sağlığını koruması,toksinlerin vücuttan atılmasını,sağlamaktadır. Yetişkin insan ortalama içeceklerle 1 litre Yiyeçeklerle de 1.2 litre su alır. Sebze ve meyve gibi besinlerde %85-%95 su olduğundan sıvı alımının bir kısmı bu yiyeceklerden karşılanır.

Her insan 1 kalorilik yiyeceğe karşılık 1 gram su almalıdır.Örneğin 2000 kalori ile beslenen biri 2 iltre sıvı almalıdır. İnsan vücudu günde ortalama deri yolu ile 500 akçiğerle 300 böbreklerden idrarla 1500 bağarsaklardan 200 ml su kaybeder. Bu miktarlar iklim koşullarına,hastalık durumuna ve spor durumuna göre değişir.

Vücuttaki su yoğunluğunun %1 azalması insanlarda su ihtiyacını doğurur. Vücut suyunu fazla kaybettiğinde fiziksel performans azalır. Baş dönmesi olur. Vücut suyu daha fazla baybettiğinde kusma kas spazmı ve aşırı yorgunluk görülür. Böbreklerin rahat çalışması için içtiğiniz su önemlidir. Temiz su tüketiminde ülkemiz koşullarında su arıtma cihazına ihtiyaç duyulmaktadır.

Kullanılacak suyun temizliği önemli bir konudur.nereden nasal geldiği bilinmeyen bir su söz konusu ise mutlaka bir süre kaynatılmalıdır. Aksi taktirde suyun içerisindeki mikroplar hastalığa sebep olur. Hastalığa sebebiyet vermemek için su arıtma cihazı önerilmektedir. Özellikle suyu içecek çocuk ise cok daha fazla dikkat edilmelidir. Çocuklar daha hassas olduğundan hastalanma riski çok daha fazladır.

Bazı insanlar suyu fazla tüketmeyi sevmeye bilir. Bu kişiler mutlaka içtikleri suyun temiz olmasına dikkat etmelidirler. Yada tatları hoşuna gidecek bir sıvı tüketmelidirler. Sıvı ihtiyacını karşılamak için günde 1.5 yada 2 litre temiz su tüketilmelidir. Tüketilen hiçbir sıvı suyun görevlerini yerine getirmez. Bizim için en ideal sıvı sudur.Suya ulaşmak her zaman daha kolaydır.

Su içmek alışkanlıktır. Temiz su içmek ayrıcalıktır.Bu alışkanlıkları çocukluktan beri alıştırılmalıdır. Bize düşen ailemize ve çocuklarımıza temiz su kullandırtmak. Biz ailemize bugünden başlayarak temiz su içirmeliyiz. Doğa su arıtma olarak temiz ve sağlıklı su üretiminize katkıda bulunuyoruz. Evsel ve Endüstriyel Su.

Unutmayın Su Sağlıktır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Post comment