İstanbul Alkali Su Arıtma Sistemleri 0555 895 90 54

Ev ve İşyerlerinizde alkali su arıtma sistemi sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirin. NSF 401 sertifikası,  uzun yıllara dayanan tecrübe ağır kimyasalları arıtarak suyu güvenle kullanın. Bir diğer adıyla bazik sular mineral açısından zengindir.

Kalsiyum, silika, potasyum, magnezyum ve bikarbonat gibi mineralleri içerirler Doğa su arıtma .Doğru beslenmenin sağlık üzerindeki rolü, sağlık otoriteleri tarafından her geçen gün daha fazla vurgulanıyor.

Bir yandan tüketimi öneriliyor öte yandan suyun pH değeri (asidik ya da alkali olması) de önemli kriterler arasında yer alıyor. Günümüzde sıkça duyulan “alkali su”, sağlıklı beslenmek isteyenlerin ve su diyeti yapanların favori içeceği olarak dikkat çekiyor. Sağlık üzerine olumlu etkileri sebebi ile alkali beslenmenin ana unsurlarından biri olarak beslenme listelerinde yer alıyor.

Doğa su arıtma sizlere alkali su nedir. Neden tüketilmeli su arıtma cihazları arıtılmış suyu yapabilir mi? su arıtma cihazı kullanan tüketicilerin sorularına cevap bulacağız.

Alkali Suyun İçerisindeki Zenginlikler

Bir diğer adıyla bazik sular mineral açısından zengindir. Kalsiyum, silika, potasyum, magnezyum ve bikarbonat gibi mineralleri içerirler. Vücut hücreleri tarafından daha iyi emilmeleri sebebi ile daha besleyici bir yapı taşırlar.

Herhangi bir maddenin kimyasal olarak pH (Hidrojen kuvveti) değeri 7’den büyükse o madde bazik (alkali), küçükse asidik özellik taşır. Çözeltilerin asidik ya da bazik olup olmadığı pH değeri ölçülerek yapılır. pH cetvelinin orta değeri olan 7 ise çözelti nötr anlamına gelir.

Günümüzde geçerli olan “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” kapsamında içilebilen sular için pH değeri 6,5-9,2 arasındadır. Alkali su pH değeri ise; 7,5 – 8,5 aralığındadır.Doğa su arıtma cihazlarının içerisinde asitik suyu bazik suya ceviren  filtre mevcuttur.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Post comment