Reverse Osmosis Su Arıtma Sistemleri – 0555 895 90 54
Reverse Osmosis Su Arıtma Sistemleri
Reverse Osmosis Su Arıtma Sistemleri
Reverse Osmosis Su Arıtma Sistemleri

Reverse osmosis su arıtma sistemleri yeni nesil su arıtma sistemleri ve ters ozmosis su arıtma sistemleri de denebilir. Ters osmisis su arıtma sistemleri denildiğinde insan böbreği ile aynı çalışmaktadır. Ters osmosis su arıtma sistemleri şebeke suyunu alır filtreleme işlemlerinden geçirir ve temiz suyu depolar kirli suyu reverse osmosis yani ters osmoz sistemi ile tahliye eder.

Ters osmosis sistemi şebeke suyunu ayrıştırdıktan sonra devreye girmektedir. Kirli suyu tahliye etme sistemine ters osmosis su arıtma sistemi denilmektedir. Günümüzde bir çok su arıtma sistemleri bulunmaktadır. Tercih edilen su arıtma cihazı reverse osmosis ters ozmoz sistemidir.

Doğa su arıtma sistemleri olarak ters ozmosis su arıtma sistemlerini tercih etmekteyiz ve müşterilerimize ters osmosis su arıtma sistemleri önermekteyiz. Doğa su arıtma olarak sunduğumuz su arıtma cihazlarımız son sistem olup NSF enesef yani dünya sağlık örgütü onaylıdır. Doğa su arıtma sağlıklı su içiminde doğa ismi ile doğal su tüketimine destek vermektedir. Doğa su arıtma Sağlıklı günler diler.

Arıtma ve temizleme farklı manalarda kullanılır. Arıtılmış sular içme veya sanayide kullanma amacıyla üretildiğinden birbirinden farklı özellikler içerebilir. Örneğin içme suyu üretme amacıyla tasarlanmış ters ozmoz makineleri yaklaşık 80 µ iletkenlikte su üretirken sanayi modellerinde bu değer 1 µ çok altında olabilir. RO sayesinde içme, sanayi, tarım suyu, gerek şebeke suyu gibi kullanımlar için uygun kalitede su üretilebiliyor.

Sistemde kullanılan ana bakım elemanı olan membranlar zamanla yıpranır ve yenisiyle değişmesi veya yıkanması gerekir. Gelişen teknoloji membran bakım/işletme giderlerini son derece düşürmüştür. Ortalama değişim süreleri neredeyse 3 yıla varmakta olup m3 üretim başına maliyeti 0,05 USD civarındadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Post comment