Bağcılar Arıtma Servisi 05558959054

İstanbul ili Bağcılar arıtma servisi için aktif faal olarak hizmet veren doğa su arıtma firmamız. Su arıtma, arıtma bakımı, gibi su arıtma sektöründe temiz ve içilebilir 8ph su üreten su arıtma cihazları ile faaliyet göstermektedir.

Su arıtma sektöründe malum çok fazla arıtma firması ve su arıtma servis hizmeti veren kişiler ile doldu. Su arıtma sektöründe henüz mineralli suyun ne anlama geldiğini ph ne demek olduğunu. alkali su nedir ne işe yarar. gibi en temel sağlık bilgisine sahip olmayan işgüzarlar ile sağlıksız su arıtma cihazları ile dolmuştur.

Doğa su arıtma olarak biraz sağlık ve su arıtma cihazları ile sağlıklı alkali su nedir konusuna işleyelim.Alkali su ne demek Doğru beslenmenin sağlık üzerindeki rolü, sağlık otoriteleri tarafından her geçen gün daha fazla vurgulanıyor.

Bir yandan cam şişe su tüketimi öneriliyor öte yandan suyun pH değeri (asidik ya da alkali olması) de önemli kriterler arasında yer alıyor. Günümüzde sıkça duyulan “alkali su”, sağlıklı beslenmek isteyenlerin ve su diyeti yapanların favori içeceği olarak dikkat çekiyor.

Sağlık üzerine olumlu etkileri sebebi ile alkali beslenmenin ana unsurlarından biri olarak beslenme listelerinde yer alıyor. Doğa su arıtma alkali su tüketimi ile diyet listelerinde besleyici su üretimi ile müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor.

Mineral zenginliği…

Alkali su bir diğer adıyla bazik sular mineral açısından zengindir.  Kalsiyum, silika, potasyum, magnezyum ve bikarbonat gibi mineralleri içerirler. Vücut hücreleri tarafından daha iyi emilmeleri sebebi ile daha besleyici bir yapı taşırlar.

Herhangi bir maddenin kimyasal olarak pH (Hidrojen kuvveti) değeri 7’den büyükse o madde bazik (alkali). küçükse asidik özellik taşır. Çözeltilerin asidik ya da bazik olup olmadığı pH değeri ölçülerek yapılır.

pH cetvelinin orta değeri olan 7 ise çözelti nötr anlamına gelir. Günümüzde geçerli olan “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” kapsamında içilebilen sular için pH değeri 6,5-9,2 arasındadır.

Alkali su pH değeri ise; 7,5 – 8,5 aralığındadır.Doğa su arıtma cihazları ile sağlıklı,kaliteli,mineralli ve alkali ph istenilen oranlarda ailenize en iyi suyu sunmaktadır. Doğa su arıtma sistemlerinin içerisinde altıncı filtre isteğe bağlı olarak alkali filtre takılmaktadır.

Doğa su arıtma sistemleri sağlık lı su arıtma cihazları ve su arıtma filtreleri,su arıtma tamiri.su arıtma bakımı,su arıtma teknik destek imkanı,su arıtma analiz raporu,NSF onaylı su arıtma cihaz satışı yapmaktadır.Birde alkali su nasıl yapılır konusuna deyinmek isterim  

Alkali suyun faydaları…

Alkali su faydaları ile ön plana çıkar. Alkali su yapımı için gereken malzemeler kolay bulunabilir ve yapımı oldukça basittir. Su diyeti yapanların favori içeceği olan bazik su. farklı şekillerde elde edilebilir. Bu işlem için suyun içine, asidik değerini azaltıp bazik değerini artırıcı maddeler eklenir. 

Alkali su yapımı için en çok tercih edilen iki basit yöntem bulunur: Suyun içine limon ve tuz eklemek ya da karbonat eklemek, bazik su elde etmenizi sağlar. Limon kullanıldığında; 1 limon dilimlenerek, 2 litre suyun için atılır, su yaklaşık 8 saat bekletilir. Ardından 1 çay kaşığı deniz tuzu eklenir. ve karıştırılır, içime hazırlanır. Karbonatlı su hazırlarken; 2 lt suya ,1 çay kaşığı eczaneden alınmış karbonat eklenir. karışım birkaç saat bekletilir ve içilir.

Bazik su elde etmek…

Bazik su elde etmenin bir diğer yolu ise; pH malzemenin damla ile suya eklenmesidir.  Bu süreçlerin tümünde kullanılacak suyun kalitesi önem taşır. Doğa su arıtma cihazlarında alkali filtre burada alkali su. elde etmek için verilen sunumları su arıtma cihazında tek bir filtre içerisinde doğal olarak barındırmaktadır.

Birde alkali suyun insan vücudundaki faydaları nelermiş onu anlatalım Vücudu toksinlerden arındırır.Güçlü bir antioksidan olarak bilinir.Vücudun pH dengesini sağlar.Vücudu ödem oluşmasına karşı korur.Vücudu ödem oluşmasına karşı korur.Böbreklerin çalışma kapasitesini artırır.

Böbrek taşlarının oluşumunu engeller.Vücudu nemlendirir.Cildi besler ve güzelleştirir.Yüksek enerji verir.Kemik hastalıklarından korur.Diyabeti önler.Kanserle mücadelede destek verir.Yaşlanmayı geciktirir. Alerjenlere karşı dayanıklılığı artırır.

Kalbi korur.Sindirim sistemini düzenler.Bağırsak sağlığını korur.Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.Bağışıklık sistemini ve vücut direncini güçlendirir.Diyet ve sporla birlikte zayıflamayı destekler.

Asidik beslenmenin tetikleyebildiği rahatsızlıklara karşı koruma sağlar.Doğa su arıtma sağlıklı su sağlıklı yaşam kolaylığı sunar.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Post comment