İstanbul Bağcılar Su Arıtma Sistemleri Evsel Çözümler

Bağcılar su arıtma servisi ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere,  su arıtma ,su arıtma sistemleri.su arıtma cihazı,arıtma bakım ve montaj hizmeti vermekteyiz. Doğa life su arıtma firmamız evsel ve endüstriyel su arıtma sistemlerinde İstanbul,Bahçelievler ilçesinde bulunmaktadır.SU arıtma firmamız İstanbul ili ve Tüm ilçelerinde su arıtma,arıtma bakımı, gibi temiz ve arıtılmış su tüketiminde faaliyet göstermektedir.

Su insan hayatının tam ortasında olduğundan dolayı içilebilir su önem taşımaktadır.Şehirleşme ve endüstriyel leşme ile temiz su kullanımı azalmakla beraber temiz su’yun içerisinde kirlilik faktörleri artış göstermektedir. http://dogasuaritma.com

Günlük olarak tükettiğimiz suları, evlerimizde veya işyerlerimizde mikrobiyolojik ve kimyasal yönlerden tam anlamıyla kontrol etmemiz mümkün değildir.Bu olanaklar çerçevesinde, yapabildiğimiz ölçüde fiziksel yollarla ve su ambalajının etiketindeki bazı değerleri kontrol ederek, sağlımıza katkıda bulunabiliriz.

Suyun muhafazası…

Doğa su arıtma sistemleri pet şişelerdeki beklemeye dayalı bozulganlık göstermekte olan su yerine kendi evinizde bozulmadan el değmeden taze bir kullanıma dayalı su arıtma cihazı önermektedir. Su tüketiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise, suyun tüketilecek ortamlardaki muhafazası ve muhafaza sırasındaki hijyenik şartlardır.

Uzmanlar şişelenmiş damacana suların muhafazası ile ilgili tavsiyeri nelerdir bakalım. Sular serin ortamlarda, güneş ışığından uzak ve kuru ortamlarda saklanmalıdır. Etrafında suya ve ambalaj maddesine etki edecek kokulu maddeler bulundurulmamalıdır. Halbuki su arıtma sistemleri ile el değmeden güneş görmeden ve diğer risk faktörlerinde tamamen farklı şekilde risk taşımaksızın kullanılmaktadır.

Birde Su deyince, aklımıza genellikle içme suyu gelir. Ancak su, aşağıdaki gibi başlıca çeşitlere ayrılabilir. Şişe suyu, Artezyen suyu,artezyen kuyu suyu,Yeraltı suyu,Madensuyu ve mineralli su,İşlenmiş içme suyu gibi. fakat bizleri ilgilendiren en önemli konu olarak içme suyunu değer sulardan daha önemsemekteyiz. Doğalife su arıtma sistemleri olarak şebeke suyunu doğal yapısını bozmadan filtreleme işlemleri ile temizlenmiş birinci sınıf içme suyuna dönüştürmektedir.

Yukarıda sayılanların dışında, günlük hayatta çeşitli amaçlarla kullandığımız bir diğer su çeşidi de çeşme suyudur. Diğer adıyla şehir şebeke suları genellikle nehir, göl ve baraj suları gibi yüzeysel sulardan elde edilirler. Bu sulara sanayi ve tarımda kullanılan toksit maddeler, gübreler, deterjanlar, evsel atıklar, lağım suları gibi mikrobiyolojik kirliliğe yol açan kirleticilerin karışma olasılığı oldukça yüksektir. Şebeke suları mikrobiyolojik güvenliğin sağlanması amacıyla genellikle klor bazlı dezenfeksiyon işlemine tabi tutulur.

Kaynak suları ise yeraltından çıkması nedeniyle bu kirlenmelere karşı önemli ölçüde korunmuştur.Şehir şebeke sularımıza karışan çeşitli etkenler yukarıda sıralanmıştır.Dolayısıyla şehir şebeke sularımızın mevcut hali içmeye elverişli değildir.Doğalife su arıtma sistemleri olarak şehir şebeke suyumuzu su arıtma cihazlarımız ile içilebilir su elde etmek mümkündür.

Şehir şebeke suları…

Şehir şebeke sularımızda kullandığımız su arıtma cihazlarımızın içerisinde bulunan filtreleme işlemini yapan filtrelerimiz tamamen doğal olması sebebi ile Şehir şebeke suyunu içme suyuna dönüştürmektedir. http://dogasuaritma.com Gün içinde vücudumuzun kaybettiği suyu geri kazanmanın en sağlıklı yolu ve en önemli su kaynağı suyun kendisidir.

Birçok sıvı ile vücut ihtiyacı karşılansa da suyun kendisi susuzluğu gidermesi ve vücut fonksiyonlarını düzenlemesi bakımından en sağlıklı yoldur. Su ihtiyacımızı karşılayacağı düşüncesiyle içilen kahve, çay, kola gibi içecekler; idrar söktürücü maddeler içerdiklerinden bunlar, içildiğinde vücuttan atılan idrar miktarının artmasına ve vücuttan su kaybına neden olurlar.

Bu nedenle suyun yerini başka hiçbir içeceğin tutması mümkün değildir. Doğa su arıtma sistemleri sağlığınızdan olmadan sağlıklı su içmenizi tavsiye eder.

İnsanların içmeleri gereken su miktarı vücut ağırlığına ve aktivitelerine göre değişmekle birlikte, T.C. Sağlık Bakanlığı Beslenme ve Fiziksel Aktiviteler Başkanlığı tarafından vücutta oluşan zararlı maddelerin atımını sağlamak ve vücut sıvı dengesini koruyabilmek için günde 8-10 bardak su tüketilmesi önerilmektedir.

Araştırma Sonuçları

Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA)’nin Mart 2010 tarihli Su için Beslenme Referans Değerleri ile ilgili bilimsel görüşünde; “Su hemen hemen tüm vücut fonksiyonları için gereklidir ve termoregülasyon (vücudun ısı düzenlemesi) için özellikle önemlidir. Vücuttaki su kaybını dengeleyen ve gerekli hidrasyonu sağlayan su tüketimi, sağlık ve yaşam için vazgeçilmezdir.” denilmektedir Doğa su arıtma sistemleri ile sağlığınıza değer katın. Bağcılar su arıtma servisi için bizi arayın.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Post comment